مقدمه:

مسابقه دکلمه ، از جمله پر طرفدارترین و جذاب ترین بخش های فعالیت آکادمی دکمه و گویندگی دکلمافون می باشد. مفتخریم که در کانال تلگرام دکلمافون در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ اولین دوره این مسابقه هیجان انگیز را برگزار کردیم که با استقبال بی نظیر علاقه مندان به گویندگی و دکلمه رو به رو شد.

در کمتر از چند ساعت بیش از ۱۰۰ داوطلب برای شرکت در این مسابقه ثبت نام کردند و بسیاری از علاقه مندان در طول این مسابقات با پیام های محبت آمیز یا منتقدانه به ادمین تلگرام دکلمافون یا در صفحه اینستاگرام دکلمافون ، در مورد این چالش به بحث و تبادل نظر می پردازند.

از این بابت خوشحالیم و از شما عزیزان و همراهان دکلمافون بی نهایت سپاسگزاریم.

از بین صداهای ارسالی، ۱۶ صدا متشکل از ۸ خانم و ۸ آقا توسط تیم دکلمافون انتخاب و بعد از مشخص شدن صداهای برگزیده مسابقه آغاز می گردد.

می توانید ۱۶ صدای برگزیده دوره دوم این مسابقات را در ویدئو زیر ببینید و بشنوید تا از سطح کیفیت مسابقات آگاه شوید.

تیزر ویدئویی ۱۶ صدای برگزیده دوره دوم مسابقات جام صدای برتر دکلمافون:

شرایط کلی برگزاری  و نحوه ثبت نام:

شرکت در این مسابقه دکلمه برای عموم آزاد و رایگان است و نیازی به ثبت نام از طریق سایت نیست.
شما عزیزان برای شرکت در دوره جدید این مسابقات می توانید  کانال تلگرامی دکلمافون با آیدی @deklamaphone را دنبال کنید.

پس از مدت کوتاه بعد از اینکه دوره در حال برگزاری به اتمام رسید، متن فراخوان شرکت در دوره جدید مسابقه در کانال تلگرامی دکلمافون قرار می گیرد.(یعنی در حین برگزاری یک دوره امکان ثبت نام برای شرکت در دوره بعد وجود ندارد)
شما عزیزان در همان زمان می توانید نمونه کار خود را (با موزیک یا بی موزیک ، و با متن یا شعر دلخواه خود) به ادمین کانال تلگرام دکلمافون ارسال کنید و تا پایان زمان فراخوان منتظر بررسی و تایید تیم دکلمافون برای شرکت در مسابقه باشید و در صورت تایید، ادمین به شما پیام خواهد داد.

دقت کنید که بهترین نمونه کار خود را برای ما ارسال کنید و بیش از ۱ نمونه ارسال نکنید زیرا به دلیل بالا بودن تعداد داوطلبان شرکت در این مسابقات ، ممکن است نتوانیم تمام نمونه های ارسالی شما را با دقت بررسی نماییم.

این چالش همانطور که از اسمش مشخص است، به صورت یک جام برگزار می شود به این صورت که پس از گذاشتن متن فراخوان و ارسال نمونه صداها توسط داوطلبان شرکت در این مسابقه، ۱۶ صدای برتر ( ۸ صدای خانم و ۸ صدای آقا) توسط تیم دکلمافون انتخاب و مسابقه با این ۱۶ عزیز آغاز می شود.

مانند عکس جدول زیر که مربوط به دوره دوم می باشد؛ هر مسابقه میان دو نفر برگزار می شود که برنده به مرحله بعد و بازنده از ادامه مسابقات حذف خواهد شد.

در مسابقه پایانی یک آقا و یک خانم که به فینال راه یافتند با هم به رقابت می پردازند و فرد برنده به عنوان صدای برتر شناخته خواهد شد.

مسابقه پادکست - مسابقه دکلمه - جام صدای برتر دکلمافون

نحوه برگزاری هر مسابقه دکلمه :

برگزاری هر مسابقه دو روز به طول می انجامد.
یک متن یا شعر یکسان از چند روز قبل در اختیار هر دو شرکت کننده قرار می گیرد که هر دو با توجه به قوانین اعلام شده به آن ها همان متن را اجرا خواهند کرد.

پس از آغاز هر مسابقه، نظرسنجی ای با استفاده از ربات رسمی تلگرام در کانال رسمی تلگرام دکلمافون قرار می گیرد که اعضای محترم کانال تا پایان مهلت تعیین شده فرصت دارند تا رایشان را به یکی از دو عزیز شرکت کننده در مسابقه اختصاص دهند.

این رای گیری یکی از آیتم های مشخص کننده فرد پیروز در مسابقه است که مقدار تاثیر آن در هر دوره با توجه به قوانین ذکر شده در ابتدای هر دوره مسابقات تنظیم و اعلام شده است.

اما آیتم دیگری که از اهمیت بالایی در مشخص شدن شخص برنده در مسابقه برخوردار است وجود دارد امتیازات داوری می باشد.

از لحظه ای که مسابقه بین دو شرکت کننده آغاز می شود فایل صوتی مسابقه شان به داوران محترم دکلمافون که به صورت آکادمیک در زمینه دکلمه و گویندگی فعالیت میکنند (در ادامه معرفی خواهند شد) ارسال شده و آن ها با توجه به آیتم های تخصصی دکلمه و گویندگی به امتیاز دهی می پردازند.

مقدار تاثیر امتیازات داوری در هر دوره با توجه به قوانین آن دوره که در ابتدای دوره اعلام  می شود خواهد بود.

بیوگرافی داوران مسابقات دکلمه و گویندگی دکلمافون

جایزه نفرات برتر:

به رسم قدردانی در انتهای مسابقه به شرکت کنندگان برتر مبالغ نقدی ناقابلی که در ابتدای دوره تعیین شده پرداخت می گردد.

همچنین تمامی آثار صوتی ای که شرکت کنندگان عزیز برای مسابقه تهیه کرده اند در بخش “پادکست های مسابقات” از طریق سایت دکلمافون پخش خواهند شد.

به علاوه تندیس مجازی نفر برتر به مدت یک ماه در اسلایدر صفحه اصلی سایت دکلمافون قرار می گیرد.

مسابقات دکلمه جام صدای برتر دکلمافون که با برتری محسن دلپاک به اتمام رسید

جهت اطلاع از اخبار و نتایج نفرات برتر دوره های قبل جام صدای برتر بر روی اخبار مسابقات دکلمه کلیک کنید


جهت شنیدن تمامی آثار و صداهای شرکت کنندگان این مسابقات روی پادکست های مسابقات کلیک کنید.


جهت تبلیغات و اسپانسری این مسابقات به ادمین تلگرامی دکلمافون با آیدی Deklamaphone1@ پیام دهید.

تیم اصلی برگزاری و پشتیبانی این مسابقه:

امیر صلح میرزایی

انتخاب شعرها و متن های برگزیده مسابقات

علی عمله

طراح پوستر

رضوان ایرجی

ادمین کانال دکلمافون

محسن سلمانی

داور چالش

بهار حسنپور

داور چالش

محمد رئوفی

طراح و مجری چالش
لینک های دسترسی به قسمت های اصلی سایت دکلمافون :